Pictarea Sfântului Altar și turla bisericii.

Viața parohiei Martie 3, 2015

Încă de anul trecut am început pictarea bisericii noi, cu hramul ”Sfinții Împărați Constantin și Elena”, iar până în Noiembrie s-a terminat de pictat turla. Cei care au dorit să ajute la înfrumusețarea bisericii, prin pictură,  și-au ales un Sfânt ocrotitor și au platit, fie au donat fiecare după putință. De aceea tind să mulțumesc tuturor pentru ajutorul oferit la pictarea Sfântului Altar și turlei. Cei care au donat sunt enoriașii parohiei noastre, fii ai satului plecați în străinătate, persoane din alte parohii, patroni și oricine a dorit să ofere sprijinul unei parohii de la sat.

Cei care doresc să ofere un sprijin material pentru a continua pictura bisericii, pot lua legătura cu Preotul paroh Figher Ioan - Alexandru la numărul de telefon 0751491907 sau adresa de e-mail: figheralecs@yahoo.com.