Mărțișoare pentru enoriașii care au participat la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

Viața parohiei Martie 9, 2015

Venirea primăverii este prilej de bucurie, natura renaște și totul prinde viață, astfel că ne-am gândit să confecționăm mărțișoare pentru enoriașii care au participat la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

În data de 28 Martie, ora 14, la casa parohială s-au adunat copii și tineri pentru a realiza mărțișoare. Chiar dacă au fost doar 6 copii și tineri s-au confecționat 50 de mărțișoare în tehnica quilling, timp de 5 ore. Acestea au fost realizate manual, chiar canaful a fost făcut din ață albă și roșie.

Enoriașii au fost impresionați de mărțișoare și bucuroși că au primit un mic dar de vestire a primăverii. Din 50 de mărțișoare nu a mai rămas nici unul.

Ne bucurăm să vedem tineri care renunță la timpul lor liber pentru implicarea în astfel de activități. Mulțumim copilașilor și tinerilor că au avut dragoste și jertfire pentru acțiunile bisericii.