Macheta bisericii, a III-a etapă

Viața parohiei August 3, 2015

În această Sâmbătă, 1 August, ar fi trebuit să finalizăm machetele, dar încă mai este de muncit astfel că am hotărât să mai amânăm încă două săptămâni. Acest proiect durează mai mult pentru că tinerii și copiii se întâlnesc doar Sâmbăta, la casa parohială, timp de 3 ore. Ceea ce este impresionant este faptul că acești copii și tineri au dedicat din timpul lor, au adus și aduc materiale (am mai pus și noi la dispoziție) pentru construcția machetei, se dedică și se jertfesc mult pentru finalizarea proiectului. Domnul și Maica Domnului să-i lumineze și să-i ajute.

La atelierul de ii, am continuat să lucrăm pe bucăți de pânză urmând ca data viitoare să începem să lucrăm pe cămășile tradiționale.