Concursul pentru Macheta Bisericii Frenciugi, la final

Viața parohiei Septembrie 8, 2015

Cu ajutorul lui Dumnezeu și a Maicii Sale, concursul pentru Macheta Bisericii Frenciugi a ajuns la final putând spune că tinerii au finalizat proiectul. După mai multe întâlniri, discuții, sfaturi iată că am ajuns să vedem macheta bisericii noastre în patru formate, deoarece au fost patru echipe. Astăzi, 8 Septembrie, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, se va hotărâ care este cea mai reușită machetă și se vor acorda premii . Cei care fac parte din juriu sunt cei doi epitropi, d-nul învățător și părintele paroh. Premiile diferă în funcție de implicarea, prezența și jetrfa depusă de fiecare tânăr în parte. Dorim să mulțumim Pr. Stareț Arhim. Teodosie de la Mănăstirea Zosim din Botoșani, și părinților Mănăstirei Sihăstria din Județul Neamț pentru că ne-au ajutat cu o parte din premiile pentru tineri. Mai multe detalii vom avea după alegerea echipei câștigătoare.